SSS

SIKÇA SORULAR SORULAR

FAQ
İmplant Nedir?

Modern diş hekimliğinde impantlar bir yada daha fazla diş eksikliklerinde kullanılmaktadır. İmplantlar eksik diş kökünün görevini görürler. Bu sayede yapılacak porselenle gerçek dişin tüm fonksiyonları en iyi şekilde yerine getirilmiş oluyor. Ayrıca porselen köprü yaparak eksik dişlerin tamamlanması işleminde olduğu gibi boşluğun iki yanındaki sağlam dişler aşındırılmamış ve dokunulmamış oluyor ve dişlerin bütünlüğü korunmuş oluyor. İmplant yapılan bölgede diş fonksiyonları devam edeceği için o bölgedeki kemik erimesi durdurulmuş oluyor.

İmplant Uygulamaları İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

There are many vaHer yaşta implant uygulanabilir. Ancak çene kemiğinin yeterli olup olmadığına yapılacak muayeneden sonra karar verilir. Çene kemiği miktarı, kemiğin kalitesi, ağızdaki mevcut dişler bu kararda etkilidir.riations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything.

Yaptırdığım İmplantları Ne Zaman Tam Anlamıyla Kullanabilirim?

Geniş kapsamlı bir muayeneden sonra hekiminiz size uygun implantın hangi tipte olacağına karar verir. Bazı durumlarda porselen diş ile implant aynı gün uygulanabilir. Diş o gün kullanılmaya başlanabilir. Bazı durumlarda ise iki ila altı ay arasında osseointegrasyon (kemiğin implantla kaynaması) beklenir. Osseointegrasyon tamamlandıktan sonra porselen diş implantın üzerine takılabilir.

İmplantların Yan Etkileri Var Mı Ve İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

Kurallarına uygun olarak yapılan implantların herhangi bir yan etkisi yoktur. İmplant materyali alerjik olmayan ve doku uyumlu bir materyaldir. Çene kemiğinin yapısına ve tedavi sonrası bakıma bağlı olarak en az 15 ila 25 yıl arasında veya ömür boyu sürebilen bir kullanım süresi vardır.