Beautiful young woman with teeth braces on gray
Bilgilendirme

ORTODONTİ

Invisalign çarpık dişleri düzeltmede ve diş aralarındaki boşlukları kapamada devrimsel bir sistemdir. Bu durumlarda geleneksel ortodonti uygulamasında uzun süre kullanılmış metal tellerin yerini tutabilir. Son bilgisayar teknolojisi ve üç boyulu modellemeden temiz ve şeffaf hizalayıcılar ya da saydam teller geliştirmek için faydalanıldı. Teller takıldığında neredeyse farkedilemez ve çoğu hasta tarafından “Görünmez Teller” olarak adlandırılır. Pürüzsüz hizalayıcılar dişlerinize birebir uyacak şekilde oluşturulur ve zaman içinde yavaşça dişlerinizi size doğal görünümlü bir gülümseme sağlayacak şekilde değiştirir.

Telleri bir günde yaklaşık 22 saat boyunca takarsınız.
Yemek yiyeceğiniz ya da dişlerinizi fırçalayacağınız sırada telleri çıkarırsınız.
Dişleriniz zaman içinde şekil değiştirmeye başlayacağından telleri yaklaşık olarak her iki haftada bir değiştirirsiniz.
Diş hekiminiz ya da ortodontistinize düzenli olarak kontrole gidersiniz.
Tam tedavinin süresi 12-24 ay arası sürebilir.

Rahatlık : Invisalign telleri takmaya başladığınızda küçük bir rahatsızlık olabilse de, genellikle çoğu kullanıcı onları oldukça rahat bulmaktadır.

Elverişlilik : Bu belki de geleneksel tellere karşı en büyük avantajdır. Hizalayıcıları yemek yediğinizde çıkarabilirsiniz, böylece teller ve elastik şeritler arasında yiyecek kalması gibi problemleriniz olmaz. Invisalign aynı zamanda kalıcı bir ağız hijyeni sağlanmasını daha kolay hale getirir. Metal teller ile dişlerinizi temizlemek – özellikle diş ipi kullanmak çok daha zordur. Metal tellerde diş ipi kullanılamaması pek çok kişide ağız temizliğinin bu basamağının atlanması haline gelir ve bu gelecekte ağız kokusu, diş eti hastalıkları ve diş çürümesi gibi sorunlar yaratabilir.

Saydam : Hizalayıcılar, çok yakınınıza gelmedikleri sürece herkese, neredeyse görünmezdir, hatta herhangi bir kişinin dişlerinizi tedavi ettirdiğinizi anlaması bile imkansıza yakındır.