woman teeth before and after whitening. Over white background
Bilgilendirme

Beyazlatma

Diş beyazlatma; diş yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, natürel ya da natürel olmayan maddelerin beyazlatma jelleriyle koyulukların giderilmesi için yapılan bir uygulamadır.Sağlıklı ve beyaz dişler, insanlar için oldukça büyük önem taşıyan bir unsurdur. İstediğiniz gibi beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan beyazlatma işlemleri, günümüzde hekimler tarafından uygulanan tedavilerdir.

Dişleri beyazlatmak için 5 ayrı metot bulunmaktadır.
Ev Tipi Diş Beyazlatma
Klinik ortamında Beyazlatma
Diş içini beyazlatma
Birleşik Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre farklıklar göstermektedir.

Power Bleaching; beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa müddette dişleri 3-4 ton açan en hızlı, tehlikesiz ve etkili bir uygulamadır.

Uygulamaya engel herhangi bir diş hastalığı olmayan herkes bu tedaviyi uygulatabilir. Ancak bu işlem öncesi muayenesi olunması gerekir. Ağzında ilerleri derecede çürükleri ve diş eti hastalığı olanlar ise hekimlerinin tarafınca uygulanacak olan tedaviler sonrasında bu işlemi uygulatmalıdır. Bunun haricinde büyüme ve gelişimini tamamlamamış kişiler tarafından yapılabilir. Hamile ve emziren annelere beyazlatma uygulaması yaptırılması önerilmemektedir.

Tedavi Süreci Beyazlatma

Özellikle, kahve çay, ve yaşla ilgili oluşan koyulaşmalarında renginin açılması çok hızlı şekilde oluyor. Yapılan bu incelemeler, bu tip hastaların meydana getirilen işlemlerden memnun olduklarını gösteriyor. Ancak; ilaçlara veya aşırı floride ile alâkalı oluşan renk bu değişikliklerinde fazla iyi sonuçlar elde edilemiyor. Kişinin kendi dişlerinin ana renkleri de, başarıya etki ediyor. Sözgelişi, ana rengi normale göre daha koyuysa bu uygulamalar daha çok başarı göstermiş oluyor. Koyulaşmış dişler daha az beyazlıyor, grileşmiş dişler ise neredeyse asla beyazlamıyor. Diş beyazlatma işlemi ağızda bulunan eski dolgu ve kaplamaların renklerine hiç etki etmiyor.